Na tednu mladih blestel Jakob Svetina

Turnir ob tednu mladih je bil v letu 2015 nekoliko skromneje obiskan, a partije zavoljo tega niso bile nič manj borbene. V prvem krogu so si Nejc Žumer, Rami El-Rayyes in Jakob Svetina priborili zmago in potihem napovedali boj za najvišja mesta. Le slednjemu pa je redni trening in močna kondicija omogočala visok nivo igre do konca turnirja. Z eno izgubljeno igro, proti avtoriteti domačega naslova Damijanu Svetini, je Jakob Svetina tako postal zmagovalec turnirja ob tednu mladih. Z enakim številom točk je družinski uspeh kronal Damijan Svetina, stopničke za zmagovalce pa je na tretjem mestu zaokrožil Rami El-Rayees. Na četrtem mestu velja omeniti Tadeja Turka, ki je z dvemi zmagami napovedal nov zagon v Kranju.

Čestitke vsem!

rezultati