Boviz podredil slovenske mojstre

26. memorial Vlada Omejca, se je kot že vrsto let pred tem ponovno odvil v slovenskem turističnem biseru Bledu. Seznam registriranih igralcev je ob odsotnosti Avstrijcev, Hrvatov, Bosancov, Srbov Čehov in Slovakov napovedoval podobno kombinacijo derbijev kot na državnem prvenstvu, z dodatkom družine Boviz in z njimi prvega favorita turnirja, še ne 20 letnega Dominika, 4. dan.
Glede na status prvega favorita in pričakovano prvo nagrado Dominik v nobeni izmed iger nasprotniku ni pustil dihati ali vsaj pregloboko vdahniti in suvereno dobil vse dvoboje s predajo ter si tako pokoril vse najmočnejše slovenske mojstre. Leta kariere, družinskih obveznosti in starosti so pustila svoj pečat v ostrini igre. Drugo mesto je zasedel Matoh, ki je imel v odločilni igri proti Butali nemalo sreče, ko je v zadnjih izdihljajih končnice zaostajal za skoraj 5 pik, vendar je nasprotnika mentalno prisilil v spregled dame-zumarija ... in zmagal. S tem tesujijem si je prislužil drugo nagrado turnirja - izbor med vožnjo s kočijo okoli jezera do Zake ali 200 euri denarne nagrade, izbral je slednje. Končno 3. mesto je po nesrečnem porazu proti Matohu in nekoliko manj nesrečnemu proti Bovizu zabeležil 4 kratni državni prvak Slovenije Butala, v preostalih 4 kolih je nasprotnike premagal suvereno, tako rekoč jih je zmlel. Sledili so Flajs z enakim razmerjem zmag in porazov, Šuc in Kralj z 2 zmagama, Klančišar, mladi up z revolucionarnimi idejami o razvoju slovenskega goja s 3 zmagami in na poti proti promociji v 2. dan. Najboljši igralec v spodnjem delu lestvice je bil s kar 5 zmagami največji tuj občudovalec slovenskih turnirjev Davide Bertok, ki si je priboril kartico zvestobe in simpatično nagrado za redno udeležbo. S 4 zmagami je nagrado za najbojšo žensko, to je brezplačna namestitev osvojila Judit Detre Bovizne. Upamo, da jo je primerno izkoristila.

S tem smo zaključili še eno izvrstno organizirano odprto prvenstvo Slovenije. V upanju na skorajšnje ponovno druženje na ekipnem DP in spremljajočem turnirju ... atari.

Ekipno državno prvenstvo

Go zveza Slovenije vabi na 24. EKIPNO DRŽAVNO PRVENSTVO V GOJU,
ki bo v soboto, 9. maja 2015, v Kranju.

Kraj igranja: Gostilna Stari Mayr, Glavni trg 16

razpis

18.marec

26. Memorial Vladimirja Omejca – Slovenian Open 2015 b

26. Memorial Vladimirja Omejca – Slovenian Open 2015

Bled, 24. – 26. april 2015

Go zveza Slovenije (v sodelovanju z Go društvom Kranj) vas prisrčno vabi na 26. Memorial Vladimirja Omejca – Slovenian Open 2015. Ta tradicionalni turnir bo potekal od 24. do 26. aprila 2015 na Bledu, enem glavnih slovenskih turističnih središč.

KRAJ IGRANJA: Hotel Jelovica, Bled, Slovenia

PRAVILA:

Sistem MacMahon, 6 krogov, japonska pravila, komi 6.
Igralni čas 75 minut na igralca, nato 25 kamnov v 10 minutah

URNIK:

Petek, 24. april

16:30 Prihod in registracija
17:00 Otvoritvena slovesnost in žreb
17:30 Prvi krog

Sobota, 25. april

09:00 Drugi krog
13:00  Tretji krog
17:00  Četrti krog

Nedelja, 26. april

09:00 Peti krog
12:30 Šesti krog
16:00 Podelitev nagrad in zaključna slovesnost

PRIJAVNINA:

20 EUR            za zgodnjo prijavo do 22.04.2015
25 EUR            za prijavo po 22.04.2015
10 EUR            za mlade igralce (do 18 let)

NAGRADE:

250 EUR  za 1. mesto
150 EUR  za 2. Mesto
100 EUR  za 3. mesto
50 EUR  za 4. mesto
50 EUR  za 5. Mesto

Vsi igralci s 5 ali 6 zmagami bodo prejeli manjše denarne ali praktične nagrade, najboljša ženska tekmovalka pa bo dobila povrnjene stroške nastanitve (če ne bo dobila katere druge nagrade).

Višine nagrad so začasne in se lahko povečajo z potrditvijo statusa turnirja, ter novih sponzorjev

SPLETNA PRIJAVA:

NASTANITEV:

Obstaja več različnih možnosti, primernih za vsak žep.

1. V hotelu Jelovica:

36 EUR dvoposteljna soba z zajtrkom po osebi
51 EUR enoposteljna soba z zajtrkom po osebi

Doplačilo za večerjo: 13 EUR po osebi

2. V mladinskem hotelu Bledec, Bled Backpackers Hostel in drugi hostli

Za udeležence turnirja je možnost bivanja tudi v različnih hostlih na Bledu in njegovi okolici. Cena prenočevanja  je približno od 15 - 25 EUR na dan. Rezervacije lahko uredimo mi ali pa si jih uredite sami preko spletnih strani navedenih spodaj.

Spletni viri za iskanje nastanitve:

Nekaj utrinkov turnirja v Jelovici iz leta 2013:

Dodatne informacije:

email: registration@go-zveza.si