domov forum english



Kronologija delovanja organizacij na področju goja

1961 - 1970

22. 12. 1961

Ustanovni občni zbor Go društva Ljubljana.

Predsednik - Ervin Fink
Podpredsednik - Ernest Kapus
Sekretar - Lovro Šturm

5. 8. 1962

Go društvo Ljubljana se včlani v Evropsko go zvezo (EGF) kot 5. polnopravni član.

24. 12. 1964

Ustanovna seja iniciativnega odbora za go.

Predsednik - Lovro Šturm (GD Ljubljana)
Podpredsednik - Anton Podgoršek (GD Ljubljana)
Sekretar - Werner Ussar (GK Maribor)

28. 4. 1968

Ustanovna skupščina Go zveze Slovenije. Prisotni so bili delegati devetih društev (Ljubljana, Nova Gorica, Radovljica, Maribor, Pivka, Domžale, Krim, Piran, družbeni center "Ajdovščina").

Predsednik - Lovro Šturm
Podpredsednik - Anton Podgoršek
Sekretar - Peter Gaspari

27. 2. 1969

Go zveza Slovenije postane članica ZTKS (Zveze za telesno kulturo Slovenije).

1971 - 1980

24. 1. 1976

Skupščina Go zveze Slovenije sprejme nov statut.

Predsednik - Peter Gaspari
Podpredsednik - Bojan Rojs
Sekretar - Dušan Jukič

15. 10. 1978

Tri republiške organizacije (Slovenije, Hrvaške in Srbije) ustanovijo Go zvezo Jugoslavije. Go zveza Slovenije ji prepusti članstvo v mednarodnih organizacijah.

1991 - 2000

8. 10. 1991

Razdružitev Go zveze Jugoslavije.

13. 12. 1991

Skupščina Go zveze Slovenije.

Predsednik - Peter Gaspari
Podpredsednik - Dušan Jukič
Sekretar - Milan Zakotnik

29. 7. 1992

Go zveza Slovenije znova postane polnopravna članica Evropske go zveze (EGF), potem ko je od 19. 4. 1992 že imela status začasne članice.

24. 5. 1993

Go zveza Slovenije znova postane polnopravna članica Mednarodne go zveze (IGF).

8. 10. 1993

Skupščina Go zveze Slovenije.

Predsednik - Peter Gaspari
Podpredsednik - Bojan Rojs
Sekretar - Milan Zakotnik

19. 10. 1997

Skupščina Go zveze Slovenije in sprejem novih pravil.

Predsednik - Peter Gaspari
Podpredsednik - Bojan Rojs
Sekretar - Milan Zakotnik

2001 - 2008

18. 10. 2002

Skupščina Go zveze Slovenije.

Predsednik - Milan Zakotnik
Podpredsednik - Bojan Rojs
Sekretar - Peter Gaspari
E-mail koordinator - Leon Matoh

3. 12. 2002

Volilna skupščina OKS dodeli Go zvezi Slovenije volilno pravico. Peter Gaspari postane delegat GZS v skupščinah OKS v obdobju 2002-2006.

18. 10. 2003

Po smrti Petra Gasparija prevzame njegovo mesto delegata v skupščinah OKS v obdobju 2002-2006 Milan Zakotnik.

Predsednik - Milan Zakotnik
Podpredsednik - Bojan Rojs
Sekretar - Leon Matoh

14. 11. 2008

Skupščina Go zveze Slovenije.

Predsednik - Gregor Butala
Podpredsednik - Janez Janža
Sekretar - Katja Berčič
Blagajnik - Milan Zakotnik

Zadnja posodobitev strani: 18. november 2008

 

Go zveza Slovenije, Župančičeva 7, 4000 Kranj, davčna številka: 52192334

 

© Go zveza Slovenije 2005-2017